باشگاه پرنده نگری ایرانیان
اعضا
خانه اخبار گزارش سفرها مشاهدات کتب تخصصی محصولات تماس با ما
باشگاه پرنده نگری ایرانیان
سبد خرید جستجو اعضا زبان

معرفی سایر کتب تخصصی پرنده نگری

 


راهنمای پرندگان ایران


کتاب "راهنمای پرندگان ایران" تالیف آقای جمشید منصوری است.

در این کتاب تعداد زیادی از پرندگان ایران معرفی شده اند. ناشر این کتاب

"کتاب فرزانه" می باشد. گرچه این کتاب بر اساس آخرین اطلاعات

گونه های پرندگان ایران و پراکنش آنها تا کنون بروز رسانی نشده است

اما یکی از مراجع مهم و کارآمد برای معرفی اغلب گونه های ایران در

میان کتب فارسی می باشد.


  


پرندگان شهر تهران

کتاب "پرندگان شهر تهران" تالیف آقای پرویز بختیاری، کتابی است در قطع جیبی که در اردیبهشت ماه سال94 منتشر شده است. دارای 240 صفحه تمام رنگی می باشد. یکی از محاسن این کتاب این است که تصاویر رنگی و واضح آن جزئیات مشخص و خوبی برای شناسایی پرندگان به مخاطب ارائه می دهد. همچنین کوچک بودن این کتاب آن را تبدیل به یک همراه خوب برای پرنده نگری در شهر تهران کرده است. برای افزایش شناخت و لذت بردن از شناسایی پرندگانی در پارک ها و سایتهای پرنده نگری شهر تهران و حومه، همراه داشتن این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم... 


پرنده‌های شکاری ایران

 
کتاب "پرنده های شکاری ایران" تالیف آقای پرویز بختیاری، به معرفی گونه‌هایپرندگان شکاری
روز فعال ایران (راسته Accipitriformes) می‌پردازد که بیش از 250 عکس رنگی و 92 نقشه‌ی پراکنش دارد.
برای هر گونه توضیحات کاملی شامل نحوه‌ی شناسایی هر گونه از مسافت‌های دور، نزدیک و در حالت نشسته، نحوه‌ی شناسایی نر، ماده، جوان، نابالغ، نوع طعمه، نحوه‌ی شکار کردن، نوع زیستگاه، مشخصات لانه و زادآوری، معرفی گونه‌های مشابه، مکان‌های مهم زادآوری در ایران، مسیرهای مهاجرت و همچنین پراکنش در جهان، ایران و شهر تهران.
به جرات می توان گفت این کتاب بهترین مرجع فارسی زبان برای شناسایی پرندگان شکاری می باشد. 
 
 
  
 

مرغابی سانان ایران
کتاب "مرغابی سانان ایران" تالیف آقای پرویز بختیاری، به معرفی 34 گونه‌ از راسته مرغابی سانان ایران پرداخته است. این کتاب در قطع جیبی، همراه سبک و مناسبی برای پرنده نگری در یک تالاب و تشخیص شناسایی گونه های خانواده قوها، اردک های غاز نما، اردک های روی آب چر، اردک های غواص و اردک های ماهیخوار می باشد. تأکید بر پراکنش مرغابی سانان در استان تهران امتیاز دیگر این کتاب برای پرنده نگرانی که شهر تهران و حومه آن را به عنوان مقصد پرنده نگری انتخاب می کنند می باشد. 
 

 چگونه پرندگان را به باغچه ها جذب نمائیم

کتاب "چگونه پرندگان را به باغچه ها جذب نمائیم" شامل دو بخش مهم می باشد:

بخش اول (شامل فصول 1-5):

حاوی اطلاعاتی نظیر چگونگی احداث باغچه ای که بتواند جمعیت بیشتری از پرندگان را جذب نماید و توضیحات و مثالهای گام به گام که شما را قادر می سازد باغچه خود را به سمت نیازهای حیاتی سوق دهید و آن عبارتست از طراحی، کاشت گیاهان مناسب، تغذیه، پارامتر آب در باغچه، آشیانه سازی، آفات، صیادان و دیگر خطراتی که در محیط باغچه وجود آن محتمل است.

بخش دوم (فصل6): این بخش شامل راهنمای جامع در مورد پرندگان باغی است با توضیحات و تصاویر مربوط به 80 گونه مختلف. این راهنما شما را در شناسائی پرندگانی که به باغچه می آیند کمک می نماید و نیز اطلاعاتی نظیر تغذیه و رژیم غذایی، نیازهای اکولوژیکی، رفتارهای طبیعی مانند ساختن آشیانه و پرورش جوجه ها را در اختیار شما قرار می دهد. 
مؤلف: استیون ماس و دیوید کاتریج

ویراستار علمی: دکتر اسماعیل کهرم

مترجم و ناشر: سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهرانپرندگان جزیره کیش
کتاب «پرندگان جزیره کیش» کتابی است که به کوشش آقایان سید علی جبلی و محسن اسماعیلی به رشته تحریر درآمده است. در این کتاب پرندگان جزیره کیش که حدود یک سوم پرندگان ایران می باشد با تصاویر رنگی و به خوبی معرفی شده اند. همچنین در این کتاب توضیحاتی در مورد مشخصات ظاهری، تغذیه، زیستگاه، رفتار و زمان حضور پرندگان در جزیره و پرندگان بومی آن توضیحاتی ارائه شده است. این کتاب شامل 283 تصویر می باشد که تمامی آن در جزیره کیش ثبت شده اند. همراه داشتن این کتاب برای لذت بردن از حیات وحش جزیره کیش، در سفرهای گردشگری توصیه می شود.

 

سهره های ایران
 
این کتاب، کتابی کوچک و گزیده در خصوص
گونه هایی از خانواده سهره هاست که در مرزهای جغرافیایی ایران قابل مشاهد می باشند. در این کتاب 17 گونه سهره با تصاویر رنگی به صورت نر و ماده به تصویر کشیده شده اند. علاوه بر آن سهره هایی که در استان تهران پراکنش دارند نیز مشخص شده اند.
این کتاب کوچک علاوه بر اینکه راهنمایی تخصصی برای شناسایی سهره ها می باشد، به دلیل تصاویر رنگی و دلنشینی که دارد برای هدیه دادن به کودکان و نوجونان و تشویق ایشان به جستجو و مشاهده پرندگان آزاد در طبیعت ارزشمند می باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 

تاریخ ارسال: 1394/10/28
نظرات شما:
1394/12/03  بهروز رعیت
سلام لطفا در مورد فروشگاههایی که میتوان این کتابها را خرید راهنمایی کنید سپاسگزار

1394/12/03  ناهيد نبيان
با سلام و تشكر از معرفي كتابها لطفا بفرماييد كتابها را چگونه مي توانيم تهيه نماييم

1394/12/08  ادمین
با سلام. به غیر از کتابهای "پرندگان ایران" و "چگونه پرندگان را به باغچه ها جذب نمائیم" سایر کتابها موجود می باشند. در صورت تمایل در بخش ارتباط با ما شماره تماس و آدرس خود را بگذارید کتابها با 20 درصد تخفیف برای شما ارسال خواهد شد. البته هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد.

1395/03/08  مرتضی حسین پور
فقط خواستم تشکر کنم از شما برای معرفی این کتابهای فوقالعاده

1397/10/22  محمدی
با سلام با توجه به اعلام دیدگاه محیط زیستی در این سایت شایسته است از دیگر انتشارات از جمله کتب مرجع منتشر شده توسط سازمان محیط زیست نیز نام برده شود. این مجموعه ها درمواردی بصورت رایگان بر روی سایت سازمان قابل دسترسی است. امیدوارم مواردی چون تبلیغات شخصی و یا سودجویی در بین نباشد. معرفی منابع رایگان به علاقمندان از جمله مراحل اولیه و سودمند فعالیتی این چنین است موفق باشید

ارسال نظر

         

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به باشگاه پرنده نگری ایرانیان می باشد